ایمنی آسانسور

ایمنی آسانسور

ایمنی آسانسور

در فیلم های بسیاری دیده اید که مثلا آسانسور از طبقه دهم یک ساختمان سقوط ایمنی اسانسور کرده است و یا اینکه با قطع شدن برق ها آسانسور سقوط میکند و امثال اینها…

قبل از هر چیز بگوییم که آسانسور این روز ها به ندرت سقوط میکند و ایمنی آسانسور ها بسیار بالا رفته است.

حالا در اینجا به نکاتی قابل توجه در مورد ایمنی آسانسور اشاره می نماییم:

هر آسانسور دارای یک ترمز فوق العاده ی قویست: به این صورت که ترمز در مواقع عادی همیشه فعال است و ایستادن آسانسور در مقابل هر طبقه به واسطه ی همین ترمز هاست.

سیستم ایمنی آسانسور (پار اشوت) : که در واقع همان ترمز دوم و ترمز اضطراری می باشد دقیقا در لحظه ای که سرعت آسانسور از مقدار تعیین شده بیشتر شود و یا اینکه کابل های کشنده شل شده باشد فعال شده و به این صورت است که مانند دو فک عمل کرده و به صورت مکانیکی جلوی حرکت را می گیرد. ترمز نوع دوم بهبرق هیچ ارتباطی ندارد و لحظه ی قطع برق خود به خود عمل می نماید.

هر آسانسور دارای حداقل 4 کابل کشنده ی قوی (بگسل) می باشد که این کابل ها از هم دیگر جدا بوده و هر کدام به صورت مستقل عمل می کند.

ایمن بودن آسانسور

راهکار هایی برای زنده ماندن در آسانسور در حال سقوط ! / آیا سقوط آسانسور امکان پذیر هست  ؟

در پایین ترین قسمت آسانسور (چاهک) چهار ضربه گیر به چهار چوب آسانسور متصل هستند که از جنس پلی اورتان فنری و یا هیدرولیکی می باشند و در صورتیکه آسانسور از حد تعیین شده پایینتر امد به ضربه گیر ها برخورد می کند .

درب های آسانسور در هر لحظه و هر جا قابل باز شدن توسط مسئول ایمنی آسانسور می باشد لذا امکان حبس وجود ندارد .

آیا آسانسور وسیله ی خطرناکی است؟

تنها چیزی که در آسانسور ایجاد نگرانی میکند قطعی برق و یا نقص فنی آسانسور است که ان هم حداکثر به مدت 10 دقیقه قابل تعمیر است و در صورتیکه تعمیر شدنی نبود مسئول آسانسور بصورت دستی توسط اهرم مخصوص کابین آسانسور را به نزدیکترین طبقه می رساند .

با خیال راحت از آسانسور استفاده کنید اما همیشه از ایمنی آن خاطر جمع سپس از آن استفاده کنید. سقوط آسانسور به دلیل عمل نکردن ترمز و یا پاره شدن کابل ممکن است که معمولا بسیار کم پیش می آید.

حوادث آسانسوری برای چه کسانی پیش می آید؟

بد نیست که بدانید طبق امار بیشتر حوادث آسانسور برای زحمت کشان آسانسور یعنی تعمیر کاران  -سازنده – سرویس کار و  تکنسین های این صنعت پیش میاد و تمام تلاش این است که مصرف کنندگان عزیز در رفاه و ایمنی کامل از این وسیله استفاده نمایند.

 

شرکت مهندسی آسانسور ارگــ

بلاگـ

شرکت مهندسی آسانسور و پله برقی ارگ عرضه کننده انواع پله برقی و آسانسور های هیدرولیک و کششی با ظرفیت های مختلف و طرح های زیبا و متنوع می باشد. این شرکت کوشیده است تا با استفاده از توانمندی نیوهای متخصص خود خدماتی همچون آموزش ، مشاوره طراحی ، ساخت و نصب و راه اندازی انواع آسانسور و پله برقی را بهترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن به مشتریان خود ارائه نماید.