سریعترین آسانسور دنیا

سریعترین آسانسور دنیا

سریع ترین آسانسور دنیا

Lotte World Tower نام ساختمان جدیدی است که تازگی به منظره ی آسمان شهر سئول اضافه شده و نمای سفیدش توجه ها را به سوی خود جلب می کند. این آسانسور، سریع ترین آسانسور دنیا می باشد. شرکت میتسوبیشی سریع‌ ترین آسانسور جهان را با سرعت 20.5 متر بر ثانیه در برج شانگهای راه‌اندازی کرد. برج شانگهای دومین ساختمان بلند جهان محسوب می‌شود که در شهر شانگهای چین واقع شده است.

 سریع ترین آسانسور جهان در کجاست؟

هم‌اکنون سریع‌ ترین آسانسور جهان را هم در خود جا داده است. ژوئیه امسال(2019) برای این آسمان‌ خراش 632 متری یک پروژه منحصر به‌فرد تعریف شد تا شرکت میتسوبیشی آسانسور خود را با بالاترین سرعت برای آن راه‌اندازی کند و از امروز آسانسور مذکور به صورت فعال مورد استفاده قرار گرفت. این آسانسور می‌تواند با سرعت باورنکردی 20.5 متر بر ثانیه حرکت کند که این میزان از سرعت حرکت سریع‌ترین دونده جهان یعنی «یوسین بولت» هم بیشتر است. البته یوزپلنگ وحشی با میانگین سرعت 29 متر بر ثانیه از این آسانسور سریع‌تر حرکت می‌کند.

 رونمایی از سریعترین آسانسور

برای رونمایی و آغاز به کار این آسانسور ( سریع ترین آسانسور ) کارشناسان و خبرنگاران از نقاط مختلف جهان در شهر شانگهای جمع شدند و طی مراسمی اعلام شد که هیچ  آسانسور دیگری روی کره زمین نمی‌تواند با این سرعت به بالا و پایین حرکت کند.

دیگر آسانسور های سریع جهان

پس از این آسمان‌خراش مرکز اقتصادی گوانگجو با سرعت 20 متر بر ثانیه و برج 101 تایپه با سرعت 16.8 متر بر ثانیه می باشد. مرکز تجارت جهانی One نیویورک با سرعت 10.2 متر بر ثانیه و برج خلیفه دبی با سرعت 10 متر بر ثانیه هستند. برج جهانی Lotte سئول با سرعت 10 متر بر ثانیه، برج ویلیس شیکاگو با سرعت 8.1 متر بر ثانیه و ساختمان ایالتی ایمپایر نیویورک با سرعت 7.1 متر بر ثانیه سریع‌ترین آسانسورهای جهان را در اختیار دارند.

 

شرکت مهندسی آسانسور ارگــ

بلاگـ

شرکت مهندسی آسانسور و پله برقی ارگ عرضه کننده انواع پله برقی و آسانسور های هیدرولیک و کششی با ظرفیت های مختلف و طرح های زیبا و متنوع می باشد. این شرکت کوشیده است تا با استفاده از توانمندی نیوهای متخصص خود خدماتی همچون آموزش ، مشاوره طراحی ، ساخت و نصب و راه اندازی انواع آسانسور و پله برقی را بهترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن به مشتریان خود ارائه نماید.