شرکت مهندسی آسانسور ارگــ

Arg Elevator & Escalator Engineering Co.

آسانسورهای صنعتی

آسانسورهای صنعتی

آسانسورهای صنعتی

در کارخانه‌ها و کارگاه‌های صنعتی پیشرفته در دنیا و مخصوصاً در صنایع خاص از قبیل :نفت ، گاز ، پتروشیمی و معادن،کارخانجات سیمان و معادن و سیلوها نیاز زیادی به راه‌اندازی آسانسور صنعتی و آسانسورهای  کارگاهی و نیز آسانسورهایی که قابلیت ضد انفجار و یا ضد گرد و غبارو ضد آب  دارند حس می‌گردد، رعایت کامل استاندارد و ایمنی در فرایند طراحی و نصب و راه اندازیی اینگونه از پروژه ها از درجه اهمیت بالایی برخوردار می باشد از همین رو تعداد کمی از شرکت های آسانسوری توانایی طراحی و مونتاژ ، محاسبات و پیاده سازی پروژه های آسانسورهای  صنعتی و بالابر صنعتی را دارند ، مخصوصا اگر قابلیت ضد اشتعال و ضد انفجارو ضد  آب بودن به پروژه افزوده گردد.

آسانسورهای INDUSTRIAL LIFT برای کارخانه جات و واحدهای صنعتی خاص قابل‌ استفاده می باشد  این  سیستم های بالابر و آسانسورها   در جاهای خاص صنعتی مانند کارخانه جات الیافت مصنوعی و صنایع پتروشیمی وکارخانجات سیمان ، معادن ، سیلو ها و غیره  مورد استفاده قرارمی گیرند.  از آنجایی که در آن محدوده ها امکان اشتعال گاز و یا انفجار وجود دارد و از شرایط محیطی نامناسب  برخورد دار است ومحیط  دارای رطوبت بالا یا  گرد وغبار فراوانی میباشد  باید این آسانسور ها و بالابر ها به قطعات و بخش های خاص تجهیز گردند و نیاز به زیر ساخت مناسب و استراکچر مقاوم  و عایق کاری ، طراحی متفاوت با دیگر انواع اسانسورها را دارند .

تجهیزات مورد مصرفی در این آسانسورها از قبیل : الکتروموتور ، تجهیزات ایمنی ، کابین و متعلقات آن ، میکروسویچ ، پوش باتن ،چراغ روشنائى ، تابلو فرمان و تجهیزات جانبی آن و تجهیزات سوئیچینگ چاه مطابق با استاندارد تجهیزات ضد انفجار و درجه حفاظت ، تهیه  و نصب می گردنند.

خلاصه ای از استانداردهای محیط های ضد انفجاری :

طبق استانداردهای BS و CENELEC در انگلستان و کشورهای اروپای متحد از طبقه بندی به نام zone استفاده می کنند که بر حسب تعریف موجود در استاندارد BS ، با عناوین ZONE2, ZONE1, ZONE0 نامگذاری شده اند.

ZONE0 : محیطی است که در ان آمیزه ای از گاز هوای قابل انفجار ، یا به صورت دائمی و یا برای مدت طولانی حضور دارد.

ZONE1:  محیطی است که در ان تحت شرایط عادی ، امکان دارد که آمیزه ای از گاز –  هوای قابل انفجار پدید اید.

ZONE2: محیطی است که در شرایط عادی ، مخلوطی از گاز هوای قابل انفجار در آن وجود ندارد و یا اگر احتمالا پدید اید مدت ان کوتاه خواهد بود.